W jaki sposób kłaść płytki drewnopodobne? Płytki dekoracyjne drewnopodobne robią obecnie prawdziwą furorę. Są one hitem w mieszkaniach, domach i biurach nowocześnie urządzanych. Wszelkie na rynku dostępne płytki ceramiczne dekoracyjne imitują swoim wyglądem deskę wykonaną z drewna. Może je zakładać na podłogach, ale także na ścianach. W przeciwieństwie do prawdziwe deski, są one w pełni odporne na wodę, jak i także na parę wodną, znoszą świetnie różnicę temperatur. Jak je kłaść? Co powinniśmy o nich wiedzieć? Poznajmy tej materiał budowlany nieco bliżej.
Bardzo szeroka oferta
Na rynku znajdziemy całą masę różnych produktów. Kafelki drewnopodobne występują w różnych kształtach, o różnych wielkościach, a także chropowate czy też gładkie. Mają także bardzo charakterystyczne elementy, które się znajdują na drewnie. Zależnie od tego, jaki konkretnie rodzaj drewna dane płytki ceramiczne drewnopodobne odwzorowują, taki też mogą mieć kolor. Gdy wybieramy odpowiednie, powinniśmy się skupić bezpośrednio na ich wyglądzie, jakości, ale także zastosowaniu w danym określonym miejscu. Im uda nam się lepiej trafić, tym z całą pewnością uzyskamy o wiele lepszy efekt.
Jak układać płytki drewnopodobne?
Same płytki to tak naprawdę jedynie produkt, a więc wykończeniowy materiał dla konkretnej przestrzeni. Trzeba sobie zdać bowiem sprawę z tego, że aby uzyskać określony efekt niezmiernie ważne jest ich ułożenie. Znaczenie kluczowe ma tutaj wybór firmy, która tanie płytki drewnopodobne ma nam położyć. Możemy trafić zarówno na specjalistów prawdziwych, którzy położą je niemal od linijki, ale także znajdą się ekipy, których nikomu byśmy nie polecili. Im firma wykończeniowa lepsza, tym znacznie większa gwarancja naszego pełnego zadowolenia oraz idealnego efektu na samym już końcu prac. Gdy zatrudniamy fachowców liczymy na kompleksowe położenie płytek na ścianie czy też na podłodze. Na samym początku liczy się zabezpieczenie podłoża. Bardzo ważne jest to, aby dana powierzchnia została dokładnie oczyszczona. Musi być równa, a do tego także zagruntowana. Istotne także jest to, aby takowy preparat gruntujący położyć na mniej więcej minimum dwanaście godzin przed planowanymi pracami. Najlepiej jest to zrobić na suchej powierzchni, a następnie dany wzór już przenieść na daną ścianę czy też na podłogę. Do całości prac jest oczywiście niezbędna klejowa zaprawa. Bardzo ważne znacznie tutaj ma grubość warstwy, która wynosić powinna około pięciu milimetrów. Klej rozprowadzony powinien być przy użyciu specjalnego grzebienia. Po przyciśnięciu płytki, bardzo ważne ważne jest zastosowanie dystansowych krzyżyków, które dopasować powinniśmy do samej szerokości fugi. Dopiero, kiedy klejowa zaprawa stwardnieje, a płyta pozostanie oczyszczona z pyłu, można usuną takie krzyżyki.
Wybór wzorów
Zależnie od wyboru tanich płytek ceramicznych wyprzedaż możemy zastosować układy. Można tworzyć niezwykle efektowne wzory. Mając kwadratowe płytki, możemy ułożyć tutaj je na zarówno na postu, w karo, w sposób mieszany czy też na mijankę. Mając drewnopodobne płytki prostokątne zastosować możemy między innymi wzór pionowy, klasyczny, jodełkę, cegiełkę, wzór diagonalny, jak i także wzór naprzemienny. Płytki o kształcie rombu ułożone mogą być prosto, jako sześcian oraz jako tak zwany chevron. Możliwości kombinowania z ułożeniem płytek jest naprawdę sporo.
W jaki sposób połączyć płytki drewnopodobne?
Płytki drewnopodobne możemy połączyć także z innymi płytkami czy też z panelami. Jeśli chodzi o pierwszy przypadek jedynym bardzo ważnym elementem jest dobranie odpowiednie do siebie płytek, aby stworzyły razem niezwykle ciekawy wizualny efekt. Jeśli z kolei chodzi o panele czy też deski podłogowe, wówczas konieczne jest zachowanie tak zwanej dylatacji, a więc odstępu odpowiedniego pomiędzy krawędzią paneli, a także innymi elementami. Ma to znaczenie kluczowe dla samej ochrony przed pojawieniem się pewnych wybrzuszeń, jak i także wszelkiego rodzaju nierówności, które spowodować mogą właśnie panele. A co zrobić z powstałą przerwą? Maskujemy je poprzez specjalne maskujące listwy, które są dostępne w wielu kolorystycznych wariantach, jak i także w formie półokrągłej czy też płaskiej. Płytki drewnopodobne są niezwykle dobrymi materiałami, jeśli chodzi o ich solidność, trwałość, piękny wygląd, jak i także ich utrzymanie w czystości nienagannej. Wybierając je, jesteśmy w stu procentach przekonani, że każde spełnią oczekiwania nawet odbiorców najbardziej wymagających. Grunt to tak naprawdę kupić dobry produkt, jak i także wybrać fachowca odpowiedniego. Na pewno uda się nam znaleźć dla siebie płytki idealne. Co więcej nie będą one zbyt drogie, a na dodatek osiągniemy dokładnie taki zamierzony efekt, o którym marzyliśmy. Jeśli nie czujemy się na siłach w montażu płytek drewnopodobnych, to od razu lepiej się zgłośmy do fachowca, który zrobi to dla nas, a na dodatek w sposób idealny. Czasami lepiej nieco dopłacić i rzeczywiście mieć płytki położone w sposób idealny. Wiemy doskonale, że płytek nie wymieniamy co sezon.